Protezavimas

Protezavimas - tai danties kietųjų audinių anatominįs formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo neįmanoma atkurti plombinėmis medžiagomis. Protezavimas visuomet atliekamas ir po danties implanto įsriegimo procedūros, siekiant atkurti danties estetinį vaizdą bei funkcijas.

Protezas gali būti išimamas (lanko atraminis protezas arba plokštelė) ir fiksuotas (tiltas arba karūnėlė (vainikėlis)).

Išimami protezai dažniausiai gaminami iš plastiko, tuo tarpu fiksuoti protezai gali būti pagaminti iš metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio keramikos. Laikinas fiksuotas protezas tvirtinamas ant danties implanto gali būti pagamintas ir iš plastiko.Plastikinis (plastmasinis) protezas

Iš plastiko pagamintas protezas dažniausiai naudojamas kaip laikinas vainikėlis ar tiltas, kol gaminamas kitos rūšies nuolatinis protezas.

Tam tikrais atvejais iš plastiko gali būti pagamintas ir nuolatinis protezas. Tokius protezus dažniausiai siūlome tiems pacientams, kuriems trūksta visų dantų ir, kuriems priimtinesnis patikimas, bet pigesnis protezavimas.

Metalo keramikos protezas

Metalo keramikos protezas gaminamas padengiant metalinį karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą. Protezas, pagamintas iš metalo keramikos, atrodo gražiai, tačiau nepakankamai natūraliai. To priežastis - metalinis karkasas, kuris nepraleidžia šviesos. Be to, laikui bėgant aplink metalo keramikos vainikėlį atsiranda ,,juodoji linija,, dar labiau pabrėžianti nenatūralumą. Metalo keramikos protezai dažniausiai tvirtinami krūminių dantų srityje.Bemetalės keramikos protezas

Bemetalės keramikos protezas gaminamas be metalinio karkaso, naudojant tik porcelianą, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą. Kadangi šio protezo gamyboje nenaudojamas metalas, jis atrodo ne tik gražiai, bet ir itin natūraliai. Bemetalės keramikos protezai dažniausiai tvirtinami priekinių dantų srityje (matomoje zonoje).

Cirkonio keramikos protezas

Cirkonio keramikos protezas gaminamas padengiant baltos spalvos cirkonio karkasą porceliano sluoksniu, kurio atspalvis parenkamas atsižvelgiant į nuosavų dantų spalvą. Protezas pagamintas iš cirkonio keramikos ne tik praleidžia šviesą, bet ir yra itin tvirtas bei lengvas. Šis protezas atrodo išties gražiai ir natūraliai. Cirkonio keramikos protezas gali būti tvirtinamas tiek priekinių, tiek šoninių dantų srityje.

Be to, tai puiki alternatyva žmonėms, alergiškiems metalui.

   
Odontologijos klinika "Joladenta" (2015)

Darbo laikas: I-V: 08:00 - 20:00; VI - susitarus su gydytoju.