Estetinis plombavimas

Estetinė odontologija - tai medicinos šaka, jungianti meną ir mokslą burnos ertmės sveikatai, bendrai savijautai ir gražiai šypsenai palaikyti. Gydytojas odontologas, atliekantis estetinį plombavimą, meniškai sluoksnis po sluoksnio atkuria nesančius danties audinius. Toks gydytojo darbas dažnai palyginamas su menininko - juvelyro darbu, profesionaliai kuriančiu grožį. Medžiagos, naudojamos restauracijoms - tvirtos, savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams: jos yra atsparios kramtymo raumenų jėgai ir savaiminiam dantų dilimui, jungdamosios su dantimi tokiu stiprumu kaip ir paties danties audiniai tarpusavyje, mažina karieso atsiradimo galimybę, poliruojami iki natūralaus emalio blizgesio, taip pat turi labai plačią atspalvių gamą.Estetinis plombavimas - maksimaliai tausojantis danties audinius gydymo metodas, norintiems džiaugtis nuostabia šypsena. Gydant šiuo būdu išsaugomi natūralūs danties audiniai, jų nereikia šlifuoti, dantys dažniau išlieka gyvybingi, nežalojama gleivinė, atkuriami natūralių dantų sluoksniai, jų skaidrumas, forma. Tokiu būdu nesunkiai sutvarkomi ėduonies pažeisti, nuskilę ar nudilę dantys. Estetinio plombavimo būdu įmanoma išlyginti susigrūdusius dantis, panaikinti per didelius tarpdančius, pakreipti dantis norima linkme, pakeisti trūkstamus audinius natūralių ir sveikų dantų atspalvių ir skaidrumo plombomis.Procedūros trukmė priklauso nuo atkuriamų dantų skaičiaus, darbo sudėtingumo ir komplikuotumo. Estetinio plombavimo metu yra atkuriama danties anatominė forma. Dantis plombuojamas 3-4 sluoksniais vienas ant kito, kol sukuriama norima danties forma ir spalva.

Estetinis plombavimas tinka, praktiškai, visiems, bet konkretūs sprendimai galimi tik po individualios apžiūros ir konsultacijos.

Plombinių medžiagų nusidevėjimas yra maždaug du kartus greitesnis nei natūralaus danties. Porceliano restauracijos dėvisi arba taip pat, kaip ir dantų emalis, arba net lėčiau. Taigi, jeigu plombuojant atstatinėjami dideli danties plotai, pacientui neverta tikėtis, kad tobulas paviršiaus blizgesys ir švytėjimas laikysis ilgiau nei kelis mėnesius.Estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų - teisingos dantų priežiūros. Būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą.

Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu - užtikrins restauracijos ilgaamžiškumą ir leidžia ilgai džiaugtis gražia šypsena.

Dažniausiai plombos ilgaamžiškumas priklauso nuo paties paciento gyvenimo būdo, įpročių, burnos higienos bei vartojamų produktų. Dėl šių priežasčių garantijos estetiniam plombavimui kaip ir daugeliui kitų odontologinių procedūrų nėra taikomos.

   
Odontologijos klinika "Joladenta" (2015)

Darbo laikas: I-V: 08:00 - 20:00; VI - susitarus su gydytoju.